Urząd Skarbowy w Opolu

Urząd Skarbowy w Opolu znajduje się przy ulicy Tadeusza Rejtana 3A. Chcąc załatwić sprawy urzędowe, do placówki można się udać w poniedziałki w godzinach od 8 do 18. Natomiast od wtorku do czwartku pracownicy urzędu dostępni są do dyspozycji od 8 do 15.

Jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Skarbowym w Opolu?

W głównej mierze do zadań Urzędu Skarbowego należy regulacja rozliczeń finansowych przedsiębiorców.
Co więcej, można tutaj załatwić następujące sprawy:

  • Zarejestrować się jako czynny podatnik VAT;
  • Złożyć zgłoszenie identyfikacyjne, czyli NIP oraz wszelki aktualizacje.
  • Złożyć deklarację podatkową.
  • Złożyć oświadczenia dotyczące rozliczeń, opodatkowania lub rezygnacji ze zwolnień.

Ponadto w Urzędzie Skarbowym można uzyskać informacje dotyczące finansów i z pomocą pracowników placówki zrozumieć niejasne dla petentów zagadnienia.

Co można zobaczyć w okolicy Urzędu Skarbowego w Opolu?

Będąc w opolskim Urzędzie Skarbowym, można przy okazji zwiedzić okolicę.

  1. Park nadodrzański znajduje się niecałe 3 km od placówki przy ulicy Powstańców Śląskich 28. Można pospacerować alejkami wzdłuż Odry, odpocząć na łonie natury, czy udać się z dziećmi na plac zabaw. Jest to również doskonałe miejsce do wycieczek rowerowych.
  2. W podobnej odległości od Urzędu mieści się Wieża Piastowska mierząca 35 metrów (bez dachu) wysokości. Budowla dawniej pełniła funkcję obronną, dzięki której można było znacznie szybciej wypatrzyć wroga.
    Obecnie jest na liście zabytków i można ją zwiedzać, jednocześnie podziwiając niesamowite widoki.
  3. Tuż obok wieży usytuowane jest Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie można zobaczyć wiele zbiorów, które pokazują, jak na przełomie lat zmieniały się polskie piosenki. W muzeum organizowane są również spotkania autorskie oraz wystawy.